09.06.2015

Виходячи із частих звернень клієнтів портів до Міністерства інфраструктури та ДП «АМПУ», докладено зусиль щодо спрощення проведення оформлення товарів, що надходять в морських контейнерах в режимі імпорт та транзит.

За результатами наради під головуванням заступника Голови Державної фіскальної служби України Костянтина Лікарчука з співробітниками Одеської митниці, з метою скорочення фінансових витрат суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності при переміщенні товарів в контейнерах через морські порти, керівникам митних постів надано доручення щодо використання результатів зважування контейнерів, проведених на вагових комплексах, які надають послуги зважування безкоштовно.

Для отримання результатів зважування, перед навантаженням контейнеру водій проїжджає через автоматизований ваговий комплекс, прикладає перепустку до зчитувача. Інформація про результати зважування порожнього транспортного засобу вносяться в Інформаційну систему портового співтовариства. Після навантаження контейнера проводиться аналогічна процедура, завдяки чому в Інформаційну систему портового співтовариства вноситься інформація про вагу контейнеру. Результати зважування стають доступними митниці та експедитору. Похибка вагового комплексу не перевищує 2%.

Щодо транзитних переміщень вантажів, проведення огляду товарів здійснюватиметься виключно за наявності достатніх підстав визначених законодавством з питань державної митної справи.

Така ініціатива стала можливою та вже працює з 6 червня 2015 року завдяки активній позиції Міністерства інфраструктури України, ДП «АМПУ» та ряду громадських організацій.