09.06.2015

«Зараз за усіма напрямками йде реформування української армії, в тому числі й по напрямках забезпечення. Система, яка працювала раніше, не тільки не забезпечувала, а й вела до серйозних проблем. Проводиться плідна робота по зміні системи управління військами», – розповів Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак під час засідання Міжпарламентської ради «Україна – НАТО».

«Ми навчилися захищати свою державу: сьогодні ми працюємо дуже потужно та серйозно, провели п’ять хвиль мобілізації. У нас тільки сьогодні в зоні проведення антитерористичної операції знаходиться понад 53 тисячі особового складу. Наразі підготовлено певні резерви, налагодили плідну роботу з підприємствами «Укроборонпрому». Кабінет Міністрів виділив безпрецедентний бюджет для відомства на цей рік. Практично за п’ять місяців 80% бюджету спланували та використали, заключили договори, щоб покращити озброєння та техніку.

«На жаль, існує проблема з тим, що нам не продають летальну зброю, і ми вимушені використовувати те, що є на наших заводах. Але, незважаючи на це, розробки йдуть, сьогодні нові зразки озброєння та техніки поступають в Збройні Сили України, ми ремонтуємо та модернізуємо авіаційну та броньовану техніку, танки, артилерійські системи, використовуючи той потенціал, який є в Україні. Можливості закупити все за кордоном практично немає. Також ми поміняли всю систему підготовки Збройних Сил України», – наголосив під час засідання очільник оборонного відомства України.

Генерал-полковник Степан Полторак оцінив сучасні Збройні Сили України як такі, що готові до захисту своєї країни.

«Наразі  кількість особового складу і рівень його підготовки достатньо високі. Й особливо високий патріотизм тих людей, які сьогодні стоять на захисті своєї держави, і з кожною хвилею мобілізації ми спостерігаємо, що чисельність добровольців, збільшується», – підсумував Міністр оборони.