09.06.2015

Підготовка до опалювального сезону вже розпочалася. Про це сьогодні, 8 червня, на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин. За його словами, Міністерство веде підготовку у трьох напрямках: електроенергетика, газ та вугілля.

Володимир Демчишин повідомив, що на сьогодні в газосховищах вже 10,8 млрд. м. куб. газу і закупівля проводиться кожного дня по 70 млн. куб. м газу. «19 млрд. куб. м., які ми хотіли закачати на початок опалювального сезону, вони залишаються у нашому плані. На сьогодні ми маємо 10,8 млрд. кубометрів у сховищах. Я думаю, що до кінця червня ми матимемо в сховищах близько 11,8 млрд. куб. м.», – підкреслив Володимир Демчишин. За його словами, газ надходить як з Росії, так і по реверсу. Крім того, Міністр зазначив, що до сховищ надходить і газ, який видобувається в Україні.

«Частина газу, який добувається на українській території також закачується в сховища. Добуваємо 50-55 млн. куб. м., а споживаємо менше 40 млн. м. куб. Тобто більше 15 млн. куб. м. власного виробництва газу також попадає в сховища», - зазначив Міністр.

До слова, він підкреслив, що на сьогодні за участі Європейської комісії продовжуються переговори з російською стороною щодо продовження «зимового пакету». «І досягнуто певних домовленостей щодо знижки, по формулі, по фінансуванню. І мова йде і про те, щоб Європейська комісія підтримала нас в пошуках фінансування, аби забезпечити необхідний об’єм газу до початку опалювального сезону», - наголосив Володимир Демчишин.

Крім того, Міністерство працює над тим, щоб підвищити ефективність атомної енергетики, що використовується на 85%, хоч може забезпечувати значно більше. Зокрема, добудовуються лінії, що дозволять Хмельницькій та Рівненській АЕС постачати електроенергію в Центральну Україну.

«Глобально - максимальна загрузка «Енергоатому». Це дешева електроенергія, чиста, що не вимагає додаткових закупівель вугілля. Додатково, це - виручка для самого Енергоатому, а це в свою чергу додатково дає змогу збалансовувати тариф», - підкреслив Міністр.

Міністерство розробило програму реформування вугільної галузі. Зокрема вже незабаром на розгляд Уряду пропонуватиметься об’єднати перспективні державні шахти  в одну вертикально інтегровану компанію.