09.06.2015

Сьогодні, 8 червня, у Будинку Уряду відбувся брифінг Міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі на тему «Стан проведення державних закупівель за централізованими лікувальними програмами».

Під час брифінгу Олександр Квіташвілі повідомив про ситуацію із закупівлями поточного року: «Єдина експертно-технічна група, яка напрацьовує проекти номенклатур лікарських засобів та медичних виробів, що повинна закупити держава з тієї чи іншої нозології, працює щоденно у відкритому режимі. Результатом її роботи на сьогодні є 18 проектів номенклатур, оприлюднених для публічного обговорення на сайті МОЗ, 15 проектів номенклатур на доопрацюванні. По дев’ятьох проектах номенклатур (закупівля лікарських засобів для забезпечення дітей, хворих на хворобу Гоше, мукополісахаридоз, гемофілію, дітей з первинним (вродженим) імунодефіцитом, дітей, хворих на нанізм різного походження, вакцини для дітей, хворих на хронічний вірусний гепатит, закупівля бланків листків непрацездатності, трансплантація) на цьому тижні буде прийнято остаточне рішення про затвердження. Після затверджень номенклатур будуть зібрані заявки з регіонів та готуватимуться технічні завдання для оголошення торгів».

Міністр також повідомив, що лікарські засоби, які були закуплені в грудні минулого року, вже в Україні. Наприклад, за словами Міністра, сьогодні розпочалась доставка вакцин БЦЖ в регіони. «Для утримання балансу із забезпеченістю ліками до нових закупівель, МОЗ також перерозподіляє між регіонами надлишки ліків та активно працює над залученням гуманітарної допомоги», - зазначив він.

При цьому Міністр охорони здоров’я підкреслив, що забезпечення пацієнтів ліками – солідарна відповідальність як центральної, так і регіональної влади. «Держава виділа на охорону здоров’я 59 мільярдів гривень, 47 з яких пішли в регіони. Таким чином, органи місцевої влади можуть і повинні приймати рішення щодо закупівлі лікарських засобів та виробів медичного призначення за рахунок місцевих бюджетів і медичної субвенції», - наголосив він.

Олександр Квіташвілі також розповів про ситуацію з ліками для інфікованих на ВІЛ\СНІД: «Їх поставка очікується 22 червня. А для того, щоб постачальнику нічого не завадило виконати договір, МОЗ тримає постійний зв'язок як з представниками дистриб’ютора – компанії «Вектор Фарма», так і з індійським виробником закуплених ліків».

Щодо закупівель через міжнародні організації Олександр Квіташвілі проанонсував, що цього року буде проведена «пілотна» закупівля вакцин через ЮНІСЕФ, аби відточити механізм закупівель через міжнародні організації.