10.06.2015

Державне агентство лісових ресурсів України провело службове розслідування щодо інформації стосовно контрабанди лісоматеріалів на підконтрольну терористам територію Луганської області. Про це повідомив голова агентства Олександр Ковальчук під час наради під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства Олексія Павленка, яка відбулася у Луганській області.

Він нагадав, що деякі ЗМІ опублікували інформацію про затримання 52 вагонів контрабанди, у тому числі лісопродукції, які прямували до так званої «ЛНР». За допомогою систем електронного обігу деревини встановлено, що лісгоспи Полтавського та Чернігівського обласних управлінь лісового господарства через аукціони з продажу необробленої деревини реалізували продукцію товариству «Еколіс». Протягом поточного року вказаній структурі було відвантажено 4036,745 кбм деревини.

«Держлісагентство звернулось до Служби безпеки України з проханням розслідувати вказані факти та встановити винних у тому, що ліс, який край необхідний для будування укріплень, якісь комерційні фірми перепродають терористам. Якщо факти підтвердяться, відповідальність має бути найжорстокішою», — сказав Олександр Ковальчук.

Нагадаємо http://minagro.gov.ua/uk/node/17359 , загальна потреба у лісоматеріалах у зоні АТО складає 150 тис. кубометрів. Станом на 8 червня відповідні ОДА замовили понад 66 тис. кубометрів лісоматеріалів. Зокрема, на підприємствах Донецького та Луганського обласних управлінь лісового та мисливського господарства замовлено 19,7 тис. куб. м та 8 тис. куб. м відповідно. Загалом лісогосподарські підприємства країни вже поставили понад 34 тис. кубометрів лісу.