10.06.2015

Міністерство фінансів глибоко розчароване тим, що через несподівані та неприйнятні претензії щодо активів банку «Київ» в судах, вкладники цього банку не можуть отримати вільний доступ до своїх коштів.

Міністерство фінансів активно працює над посиленням фінансової спроможності та покращенням корпоративного управління в державних банках. Зокрема, Міністерство фінансів намагається якомога швидше вирішити проблему доступу вкладників АКБ «Київ» до своїх депозитів. Зокрема, за сприяння Міністерства фінансів ще в лютому 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення щодо застосування до банку «Київ» спеціальної процедури, яка мала дозволити вивести банк з ринку, одночасно забезпечивши переведення депозитів його вкладників в інший державний банк – «Укргазбанк». Завдяки застосуванню даної процедури, після передачі депозитів банку «Київ» «Укргазбанку», власники  цих депозитів - не тільки фізичні, але й юридичні особи - будуть мати повний доступ до своїх рахунків (а не лише в рамках застрахованих 200 тисяч гривень). Станом на 1 січня 2015 року банк «Київ» мав 22 717 вкладників-фізичних осіб з розміром вкладів більше 10 гривень.

Проте процес передачі активів банку «Київ» «Укргазбанку» застопорився через несподівані і неприйнятні претензій щодо активів банку «Київ» в судах. Фізична особа-власник невеликого (280 євро) депозиту у банку «Київ»спробував зірвати процес передачі активів та завадити іншим вкладникам банку отримати доступ до своїх коштів, використовуючи для цього судову систему. За позовом цього вкладнику, активи банку «Київ» було заарештовано, що зробило процес передачі активів неможливим. Одночасно слід звернути увагу, що суд наклав заборону на всі активи банку «Київ», що означає також заборону на повернення решти вкладу і цьому вкладнику.

Міністерство фінансів продовжує всіляко сприяти завершенню цього процесу, аби таким чином забезпечити доступ вкладників банку «Київ» до своїх депозитів після багатьох місяців очікування через проблеми платоспроможності цього банку. Ми запевняємо вкладників, що ми будемо продовжувати боротися за якнайскоріше завершення процесу передачі активів, аби врешті решт завершити цей важкий, але важливий для країни процес, і забезпечити дотримання прав громадян України.