11.06.2015

9 червня відбулася зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина з представниками секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради, представниками профспілок та роботодавцями з обговорення пропозицій для включення до узгодженого проекту рішення з питання «Про стан та перспективи соціально-економічного розвитку України на 2015-2016 роки в контексті започаткованих реформ і курсу на євроінтеграцію».

Володимир Демчишин у вступному слові зазначив важливість такої зустрічі для вироблення спільної позиції з питань впровадження реформ.

Від Федерації профспілок України виступив заступник голови ФПУ       С. Українець. Він наголосив на важливості вибудувати механізм взаємодії з питань впровадження реформ та визначив три основні питання, які цікавлять профспілки: як працювати, як розвивати галузь та яке буде кадрове забезпечення. Зокрема, підкреслив важливість підготовки кадрів, оскільки від цього залежить безпека роботи енергетики, а також оновлення основних фондів, що є основою збереження конкурентоспроможності та досягнення високих показників роботи галузі.

Роботодавців цікавили питання підтримки українського виробника та підготовки до нового опалювального сезону, зокрема, чи немає загрози повторення аварійних відключень електроенергії, які завдали значних збитків підприємствам.

Володимир Демчишин зазначив, що здійснюється підготовка до нового опалювального сезону, і цього року ситуація в енергетиці буде більш збалансованою. «Ми орієнтуємося не тільки на теплові електростанції, а залучаємо ресурси атомної генерації та гідроелектростанцій, а також переорієнтовуємося на використання вугілля газової групи», - наголосив Міністр та додав, що потужності достатні, щоб пройти новий опалювальний сезон.

Обговорюючи проблему тарифів на електроенергію, Міністр наголосив на важливості вчасних розрахунків за спожиті енергоносії: «Проблема не в тарифі, а в тому, що ми не можемо зібрати кошти із споживача». Також він відповів представникам профспілок на запитання щодо вартості газу для населення. Зокрема, пояснив, що газу власного видобування не вистачає для роботи теплокомуненерго, а також зазначив, що при зменшенні споживання газу та зниженні ціни імпортного газу можливий перегляд тарифів.

Заступник Міністра Олександр Светелік додав до сказаного, що Міненерговугілля проводить виїзні наради з питання підготовки до нового опалювального сезону, і за умови дотримання режиму споживання загрози відключень електроенергії немає.

Під час наради роботодавцями порушено питання щодо нарощування власного видобування газу та використання вітчизняних технологій та установок, виготовлених українськими машинобудівниками, можливостей збільшення виробництва українських нафтопродуктів, спрощення процедури відводу земельних ділянок для побудови нових ліній електропередачі та видобування нафти та газу.

У ході наради відзначено послідовну роботу Уряду та Міністерства щодо вирішення питань підготовки до зими. Зокрема, це виділення коштів для закупівлі вугілля для ТЕС, накопичення вугілля на складах та газу в сховищах, вирішення проблеми заборгованості із заробітної плати шахтарям тощо.

Щодо вугільних питань виступили представники профспілок гірників М. Волинець та О. Турманов. Вони наголосили на необхідності при прийнятті Програми реформування вугільної галузі забезпечити відповідне фінансування її впровадження.

Учасники заходу підкреслили ефективність проведення соціального діалогу. За підсумками зустрічі узгоджені пропозиції буде включено до проекту рішення з питання «Про стан та перспективи соціально-економічного розвитку України на 2015-2016 роки в контексті започаткованих реформ і курсу на євроінтеграцію», внесеного до порядку денного наступного засідання НТСЕР.