11.06.2015

У Мінрегіоні за участі експертів та представників центральних органів виконавчої влади відбулася нарада-обговорення проекту Плану заходів на 2015 – 2017 роки з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку.

«Регіональний розвиток – це наша спільна справа. На нас з вами покладено велику відповідальність. Ми разом маємо запропонувати і якнайшвидше запустити нову систему міжгалузевих відношень і документообігу, пов’язану з державною регіональною політикою. Зрозуміла державна політика і чітке планування дозволять нам, по-перше, не втратити кошти європейських партнерів, які вже майже рік як виділені, а по-друге, відкрити можливості для розширення фінансування проектів регіонального розвитку у майбутньому», - звернувся до присутніх заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В'ячеслав Негода.

Він нагадав, між Україною та ЄС діє Угода про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України, що набрала чинності 27 листопада 2014 року. Угодою передбачено надання Україні 55 млн. євро на регіональний розвиток. Для отримання першого траншу фінансування, до завершення першого півріччя 2015 року Уряд має розробити та затвердити План заходів з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року.

За інформацією директора департаменту з питань регіонального розвитку Мінрегіону Олени Кучеренко, запропонований План заходів розроблено з урахуванням методики і практик Європейського Союзу, він передбачає забезпечення стабільного фінансування програм та проектів регіонального розвитку, у тому числі за рахунок секторальної бюджетної підтримки ЄС.

«У документі міститься організаційний план, де розкривається зміст заходів, джерела їх фінансування, термін, відповідальний орган та індикатори оцінки результативності виконання заходів. Крім того, ми розбили усі проекти, спрямовані на регіональний розвиток, на п’ять чітких програм, що мають реалізовуватись на основі проектів регіонального розвитку, під які визначається відповідне бюджетне фінансування на конкурсних засадах», - пояснила Олена Кучеренко.

За її словами, формат розробленого Плану є інноваційним, значно відрізняється від формату подібних документів, що традиційно затверджувалися у минулому, тому вимагає ретельного вивчення усіма органами виконавчої влади.

Найближчим часом усі міністерства мають надати свої рекомендації та висновки щодо запропонованого Плану для подальшої передачі документа на розгляд Кабінету Міністрів України.

Довідково

Проект Плану заходів на 2015-2017 роки з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року розроблено Мінрегіоном за участю експертів проекту секторальної бюджетної підтримки ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» на виконання Закону України «Про засади державної регіональної політики», постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 385 «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року».