11.06.2015

9 червня 2015 року в Державному космічному агентстві України відбулось перше засідання Українсько-німецького спільного координаційного комітету з питань співробітництва в космічній  сфері.

Комітет утворено відповідно до Рамкової угоди між Державним космічним агентством України та Німецьким аерокосмічним центром (DLR) щодо співробітництва у сфері космічної діяльності. Основним завданням Комітету є сприяння розвитку українсько-німецької співпраці у космічній сфері та її координація.

Відкрив засідання Голова Державного космічного агентства України Олег Уруський, який привітав початок роботи спільного органу та окреслив бачення української сторони щодо розвитку двосторонньої співпраці. «ДКА України кардинально змінює стратегію космічної діяльності і наш вектор сьогодні направлений на Захід. Сподіваємось на підтримку Німеччини в реалізації амбітного плану України – набуття членства в Європейському космічному агентстві» - зазначив Олег Уруський.

Загалом порядок денний засідання включав такі питання, як перспективи реалізації спільних проектів за підтримки програми ЄС Горизонт 2020, можливості залучення українських підприємств до виконання проектів, які реалізуються DLR в рамках Європейського космічного агентства. Також було обговорено співробітництво у сфері космічних технологій, дистанційного зондування Землі, ракет-носіїв. Крім того, значної уваги сторони приділили підготовці до майбутніх спільних заходів, спрямованих на розвиток співпраці, серед яких зустріч керівників ДКА та DLR під час Авіаційно-космічного салону Ле Бурже 2015 (17 червня 2015 року, м. Париж, Франція) та Українсько-німецький авіаційно-космічний форум (25 червня 2015 року, м. Берлін, ФРН).