11.06.2015

Про це в ефірі 5 каналу повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Роман Абрамовський.

«Сьогодні в державі є програми забезпечення громадян, що потребують поліпшення житлових умов, житлом. Зокрема, це відома програма пільгового молодіжного кредитування та програма «Доступне житло». Але ці програми зараз не наповнені грошима і фінансуються за рахунок повернення кредитів, виданих раніше. Безумовно, якщо ці інструменти наповнити грошима, діючи програми дадуть новий поштовх для розвитку будівельного ринку і забезпечення житлом громадян. Наразі це питання опрацьовується, ми модернізуємо самі програми. Я вважаю, що ще влітку Мінрегіон вийде з пропозиціями до Кабінету Міністрів і буде просити їх схвалити», - повідомив Роман Абрамовський.

Окрему увагу заступник Міністра звернув на процес «легалізації самобудів», який наразі розпочався в державі.

«В країні велика кількість будинків, що будувалися без будь-яких дозволів. Звісно, що люди не мали можливості зареєструвати за собою відповідне право власності. Але зараз запрацював дієвий механізм щодо вирішення цього питання», - зазначив Роман Абрамовський.

Він нагадав, що  Мінрегіоном розроблений наказ, яким затверджений Порядок прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт.

«Цей наказ вступив в дію. Ми також запропонували  просту і зрозумілу дорожню карту — покрокову інструкцію з реалізації цієї процедури. Фактично, наказ надає право громадянам «легалізувати самобуди». Ми чітко визначили три кроки, які дозволяють це зробити: проведення технічної інвентаризації, реєстрація в ДАБІ і третє - отримання права власності на цей будинок», - повідомив заступник Міністра. Відповідно до Порядку, перший крок реалізує БТІ або відповідний сертифікований фахівець, другий - безпосередньо Держархбудінспекція, і третій - місцеві органи юстиції.

«Важливо уточнити, що ця «будівельна амністія» стосується лише будинків, збудованих до 2011 року. Головна умова - підтверджене право власності чи користування земельною ділянкою. І цей документ, серед інших, подається в ДАБІ», - додав Роман Абрамовський.

Заступник Міністра наголосив, що «важливо не тільки задекларувати, що цей процес розпочався, ми повинні його реально реалізувати».

«Саме тому я  провів нараду з учасниками ринку технічної інвентаризацію, пояснив їм порядок дій і терміни — протягом 10 днів вони повинні провести інвентаризацію, якщо необхідно -  виготовити будівельний паспорт і зробити відповідну відмітку в ньому. Також ми проводимо роботу з ДАБІ — це орган, підпорядкований Міністерству. Відповідним листом ми  повідомили, що, як і в які терміни робити. Впевнений що відповідну методологічну підтримку надасть і Міністерство юстиції для своїх територіальних підрозділів», - зауважив Роман Абрамовський.

Нагадуємо, що процес реєстрації обмежений у часі і продовжиться до кінця 2015 року