12.06.2015

11 червня відбулося засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції.

Комісія прийняла рішення про перерву у своєму засіданні до 25 червня та звернулась до Верховної Ради з проханням делегувати кандидата до складу комісії. Як нагадав заступник Міністра Кабінету Міністрів України Роман Греба, до складу конкурсної комісії входять 8 кандидатів: 4 від громадських організацій і по одному від Президента України, Верховної Ради, Уряду та Національного агентства з питань державної служби.

Крім того, Роман Греба наголосив, що незважаючи на перерву, комісія прийматиме заяви кандидатів на посаду члена Нацагентства, хоч і не розглядатиме їх до моменту наявності усіх членів конкурсної комісії.

«Усі бажаючі мають право подати заяву і такі заяви будуть прийматися.  Розглядатися вони поки не будуть, а складуватимуться до того моменту поки комісія не вийде з перерви та після того як нам буде наданий представник від Верховної Ради», - підкреслив Рома Греба. Він сподівається, що до 25 червня Парламент таки делегує свого кандидата і «він невідкладно буде включений до складу конкурсної комісії».

Заступник Міністра Кабінету Міністрів нагадав, що відбір представників від громадських організацій відбувався прозоро і відкрито. Будь-яка громадська організація, за наявності не менше 1 року досвіду у галузі запобігання корупції, мала змогу  надати свого представника для участі в ініціативних зборах з формування конкурсної комісії з проведення конкурсу з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції. В цілому надійшла 51 заява від 51 громадської організації.

«Мною були допущенні всі 51 організація. Я свідомо не звужував критерії для прийняття організацій, свідомо пішов на те, що не робив якихось винятків, не відсіював, не ставив якихось додаткових вимог, не виключав ті чи інші громадські організації. Всі хто хотів, хто відповідав вимогам були допущенні до участі в конкурсі», - наголосив Роман Греба.

До того, він підкреслив, що самі ініціативні збори відбувались прозоро, і на них були присутні  представники ЗМІ та народні обранці. А повний відеозвіт розміщений на сайті Кабінету Міністрів.