12.06.2015

На підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей посівна проведена майже на 100% від прогнозу. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко в рамках ефіру на Радіо Свобода.

Зокрема, він підкреслив, що на Донеччині та Луганщині засіяно 96% та 93% відповідно. У той же час, на окупованих територіях цих областей вдалося засіяти лише третину площ. «Під час інспектування поставок лісу на Луганщині був вражений, коли побачив поруч зі споруджуваними фортифікаційними укріпленнями поля соняшнику та пшениці. Люди готуються до мирного життя», — сказав Олексій Павленко, подякувавши аграріям Донбасу за мужність та наполегливу працю.

Складна ситуація зберігається в Криму. Через дефіцит води майже повністю знищена рисова галузь, площа зрошувальних земель скоротилася удесятеро, прогнозується суттєве зменшення урожаю зернових. «За неофіційними даними, в цьому році кримчани втратять близько 400 тисяч тонн пшениці», — сказав Міністр.

На решті території країни роботи проведені в повному обсязі та зберігаються сприятливі погодні умови: «Хоча багато хто не вірив, що Україна зможе засіятися, посівна проведена на рівні минулого року. Наразі маємо хороші прогнози майбутнього урожаю».