12.06.2015

Міністр соціальної політики України Павло Розенко бере участь у роботі 104-ї сесії Міжнародної конференції праці, яка проходить у Женеві. Сьогодні, 11 червня, на пленарному засіданні із доповідями виступили Президент Франції Франсуа Олланд та Лауреат Нобелівської премії миру 2014 року Кайлаш Сат'ярті.

У своєму виступі Павло Розенко розповів міжнародному співтовариству про заходи, які вживає Уряд України щодо подолання гуманітарної катастрофи, яка склалася внаслідок російської військової агресії на Донбасі та окупації Криму.

За його словами, військові дії Росії на території України  призвели до значних економічних втрат, різкого падіння рівня життя українців, що особливо негативно позначилося на соціально вразливих верствах населення.

«Сьогодні понад 1,3 мільйона громадян з Донецької та Луганської областей та Криму, які були змушені залишити домівки внаслідок військових дій, розв’язаних Росією і терористами, яких вона підтримує, потребують допомоги з боку держави і суспільства”, - розповів Павло Розенко, зауваживши, що для допомоги внутрішньо переміщеним особам Урядом розробляється Державна програма підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції внутрішньо переміщених осіб, а також Комплексна програма працевлаштування і професійного навчання внутрішньо переміщених осіб на 2015-2016 роки.

«Ми розуміємо, що долати економічні, гуманітарні та соціальні наслідки війни українське суспільство буде змушене ще довгий час, - зазначив Павло Розенко, підкресливши, що Уряд забезпечує всі необхідні соціальні виплати тим громадянам України, які перемістилися з окупованих територій на території, підконтрольні українській владі. - Забезпечити виплати тим, хто залишився в окупованих районах Донбасу ми, на жаль, просто не маємо фізичної можливості».

Від імені Уряду України Міністр соціальної політики висловив вдячність усім країнам, урядам, звичайним громадянам, які підтримали і продовжують підтримувати Україну в протидії російській агресії.

Він також подякував Міжнародній організації праці за надання технічної допомоги для відновлення у майбутньому економіки постраждалих від конфлікту з Росією регіонів України, вивчення глибини і соціально-економічних наслідків військових дій на Сході України.