12.06.2015

Сьогодні Міністерство соціальної політики і Київський медико-соціальний центр з надання допомоги населенню в надзвичайних ситуаціях та сім’ям вимушених переселенців Міжнародного благодійного фонду (МБФ) «Сприяння розвитку медицини» презентували акцію «Благодійна аптечка».

У презентації взяли участь заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін, представники фармацевтичних компаній, голова правління Міжнародного благодійного фонду «Сприяння розвитку медицини» Олег Овечко, представники волонтерських організацій.

Акція була започаткована 8 травня цього року і проводиться в усіх регіонах країни під патронатом Мінсоцполітики завдяки благодійній діяльності ТДВ «Інтерхім», ПАТ «Фармак», ПАТ НПЦ «Борщагівський ХФЗ». Благодійниками передаються безрецептурні ліки Фонду «Сприяння розвитку медицини» для безоплатної передачі переміщеним особам і малозабезпеченим одиноким пенсіонерам.

Учасники презентації і журналісти ознайомилися з роботою Київського медико-соціального центру, де проводяться безкоштовні огляди пільгових категорій населення лікарями-волонтерами, регулярно надаються гуманітарна допомога і благодійні аптечки.

Довідково

Станом на 9 червня цього року Фонд «Сприяння розвитку медицини» отримав медичних препаратів на суму понад 2 млн. грн.: від ТДВ «Інтерхім» – на 748,8 тис. грн., ПАТ «Фармак» – на 978 тис. грн., ПАТ НПЦ «Борщагівський ХФЗ» – на 709,1 тис. грн.

Завдяки цьому сформовано понад 5 тис. безрецептурних аптечок.  Уже передано внутрішньо переміщеним особам 2296 аптечок. Найбільша кількість передана у Донецькій  (320) та Луганській (440 аптечок) областях. По 200 і більше аптечок отримали пільговики в Запорізькій, Миколаївській, Харківській областях і Києві.

У червні планується продовжити роздачу аптечок у Донецькій, Луганській Рівненській, Одеській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Черкаській областях і Києві. Загалом протягом червня планується забезпечити аптечками понад 2700 осіб.

Варто зазначити, що у процесі передачі ліків забезпечується прозорість і облік видачі аптечок. Виробники ж, зі свого боку, гарантують якість ліків, які входять до складу «Благодійних аптечок».