12.06.2015

У середу, 10 червня, відбулася зустріч Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка та заступника Міністра з питань європейської інтеграції Владислави Рутицької із представниками банківських установ.

У вступному слові Олексій Павленко повідомив результати посівної кампанії 2015 року та наголосив, що її характерною рисою стало збільшення фінансування з власних джерел, яке склало 54.6 млрд. грн. (порівняно із показниками минулого року – 35.5 млрд. грн.).

«Загалом посівна кампанія продемонструвала позитивну фінансову картину в аграрному секторі. Проте сільгоспвиробники потребують розв’язання низки питань щодо кредитування агросфери, а саме:

-  задоволення потреб сільгоспвиробників, особливо малих та середніх, у кредитах в необхідних обсягах;

-  зниження відсоткових ставок за кредитами;

-  зниження співвідношення суми залучених кредитів до вартості їх забезпечення, можливість прийняття у заставу майбутнього урожаю (за умови страхування)», - зазначив Міністр Олексій Павленко.

Вирішення зазначених питань однаково важливо як для банків, так і для аграріїв. Зміцнення фінансового стану підприємств АПК є додатковим фінансовим ресурсом для банків.

Також були обговорені подальша співпраця та теми, якими визначено компенсування кредитних ставок; запровадження проекту аграрних розписок; фінансування малого та середнього бізнесу та загальна ситуація із фінансуванням аграрного сектору України.

Владислава Рутицька та представники банківських установ обговорили зазначене коло питань, після чого заступник Міністра з питань євроінтеграції повідомила про перспективи співпраці українського агросектору із Європейським інвестиційним банком. «Мінагрополітики та Європейський інвестбанк підписали Декларацію про наміри щодо фінансування аграрних проектів. Підписання документа стало результатом плідної співпраці з місією ЄІБ. Ми будемо зміцнювати взаємодію з реалізації проектів, пов’язаних з виробництвом насіння, олійним комплексом, а також підтримкою і розвитком аквакультури. Наразі запланована розробка чотирьох проектів. Запрошую представників банківських установ приєднатися до їх реалізації», - наголосила заступник Міністра.