13.06.2015

Про це заявив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Роман Абрамовський в ході прес-конференції, що відбулася 11 червня в будинку Уряду.

«Фактично, ми сьогодні маємо такі працюючі програми – це програма пільгового молодіжного кредитування та програма «Доступне житло». Але сьогодні ці програми з державного бюджету  не фінансуються. Фінансування відбувається лише за рахунок коштів місцевих бюджетів та в межах повернення раніше наданих кредитів молоді.

Програмам по забезпеченню житлом громадян за допомогою держави  необхідно дати нове життя, зокрема, необхідно зменшити навантаження на державний бюджет, на його витратну частину та, безперечно, забезпечити їх фінансування», - зазначив Роман Абрамовський.

За словами заступника Міністра, протягом місяця Мінрегіон планує вийти на узгодження відповідного законопроекту та підзаконних актів з усіма зацікавленими органами виконавчої влади. «Також ми будемо ініціювати внесення відповідних змін в закон про державний бюджет і сподіваємося забезпечити їх фінансування вже у цьому році», - додав він.

«Ми бачимо два аспекти вирішення проблем, які склалися з реалізацією існуючих житлових програм. Ми хочемо, по-перше, адаптувати умови програми «Доступне житло» в рамках пільгового іпотечного кредитування до існуючих фінансових реалій. Адже 3% кредитування сьогодні неможливе.  Ми вважаємо, що варто вийти на надання кредитів під 10% річних. При цьому ми передбачимо пільги для родин з дітьми, з відповідною диференціацією – зменшенням кредитної ставки – в залежності від кількості дітей в родині», - розповів Роман Абрамовський.

Він зауважив, що при цьому не планується надавати якісь пільги по частковому погашенню тіла цього кредиту за рахунок державного бюджету.

Мета модернізації програми - зробити її корисною для фінансування придбання житла, в тому числі і для учасників АТО. «Ми хочемо, щоб це був один з механізмів, де ми мали б змогу збільшити розмір державної підтримки. Ми зараз працюємо над тим, щоб побачити на скільки такий механізм може бути економічно обґрунтованим, особливо з огляду на мету зменшити вплив цього процесу на витратну частину державного бюджету», - сказав заступник Міністра.

Він додав також, що сьогодні наповнення цих програм відбувається переважно за рахунок коштів місцевих бюджетів. «Статистика показує, що сьогодні місцеві бюджети превалюють над державним у спів фінансуванні цих програм. Якщо, наприклад, у 2009 році доля місцевих бюджетів була на рівні 30 %, то в наступні роки цей відсоток значно збільшився», - зазначив Роман Абрамовський.

Заступник Міністра впевнений, що модернізація існуючих державних житлових програм не тільки сприятиме забезпеченню громадян доступним житлом, а й дасть поштовх до розвитку будівельного ринку держави.