13.06.2015

28 травня 2015 року вступило в силу прийняте Урядом Республіки Хорватія Положення щодо візового режиму, нормами якого скасовуються візи для певної категорії громадян, зокрема громадян третіх країн – учасниць Конвенції «Про міжнародну цивільну авіацію від 07.12.1944 р.», які є членами цивільного льотного екіпажу під час виконання своїх службових обов’язків та мають діючі звичайні паспорти, звільняються від обов’язку отримання віз для в’їзду до Республіки Хорватія.

Візи скасовано і для громадян третіх країн, які є членами екіпажу або членами екстрених і рятувальних місій в разі стихійного лиха чи катастрофи.

Зазначеним документом внесено зміни щодо норм достатнього фінансового забезпечення іноземців для в’їзду в Республіку Хорватія, перебування на території країни, транзитного проїзду через її територію і виїзду за її межі.

Так, громадяни третіх країн повинні мати кошти у розмірі 70 євро з розрахунку на день перебування на території Республіки Хорватія.

У випадку наявності у іноземця листа – гарантії від громадянина Республіки Хорватія або особи, яка має дозвіл на проживання в Хорватії, а також при наявності туристичного ваучера чи подібного документа сума складатиме 30 євро на день.