13.06.2015

«Після реформування системи технічного регулювання в Україні, наслідком чого стане підписання з ЄС угоди про взаємне визнання сертифікатів відповідності, українським виробникам продукції з високим ступенем ризику більше не доведеться проходити складні та дорогі процедури, якщо вони вже пройдуть їх в Україні», - на цьому наголосив заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України Максим Нефьодов.

Він зауважив, що наразі для того, аби вільно продавати свою продукцію на ринку ЄС, українським виробникам потрібно самостійно користуватися англомовними директивами ЄС, англомовними стандартами, європейськими лабораторіями та органами з оцінки відповідності продукції параметрам безпечності, що не завжди зручно і доволі дорого.

Після гармонізації системи технічного регулювання України із системою, що діє в ЄС, як наголосив Максим Нефьодов, процедура залишається тією ж, однак вигода для виробників полягає у значному спрощенні. Зокрема, можна користуватися уже українськими технічними регламентами, написаними українською мовою, гармонізованими із європейськими стандартами та перекладеними українською, українськими органами з оцінки відповідності, ціни яких будуть значно нижчими за послуги таких же органів у Європі.

Заступник Міністра також відзначив, що взагалі непотрібно проходити жодних процедур, якщо мова йде про продукти з низьким ризиком, але при цьому варто пам'ятати, що в ЄС діє принцип презумпції відповідності.

«Тобто ви як виробник, виносячи свою продукцію для продажу на ринок, гарантуєте її відповідність усім параметрам безпеки. Якщо ж при цьому використання вашого продукту завдасть шкоди майну, здоров'ю чи життю споживача і вашу вину буде доведено у суді, з вас буде стягнуто штраф у розмірі... до 71 млн. євро», - наголосив Максим Нефьодов.

При цьому він додав, що зважаючи на такий рівень відповідальності, європейські виробники суворо слідують директивам, які регулюють їхню продукцію: «Таким чином, повну відповідальність за безпечність продукції несе саме виробник. Водночас споживач має значно вищий рівень захисту свого життя і здоров'я, адже виробник, що виносить свою продукцію на ринок, гарантує безпечність кожного окремого виробу».