13.06.2015

В Україні створено Спостережну раду реформ державних підприємств. Про це сьогодні, 12 червня, на прес-конференції повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі  Айварас Абромавичус.

«Ми створюємо Спостережну раду реформ державних підприємств. Це  група експертів із великим досвідом в сфері державного управління і реформування. Вони знають Україну, виклики, що стоять перед державою. І які готові працювати на успіх реформи державних підприємств», - підкреслив Айварас Абромавичус і додав, що Спостережна рада тісно співпрацюватиме з Міністерством.

Він також зазначив, що до команди з реформ держпідприємств, яку очолив Міхеіл Саакашвілі, увійшли управлінці, експерти приватного сектора економіки, аналітики, управлінські консультанти.

Зокрема, до складу наглядової ради входять: співзасновник Horizon Capital Марк Івашко, президент правління Варшавської фондової біржі Павло Тамборські, управлінський директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж, директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Чімяо Фан, керівник компанії Mondelez Ukraina Тарас Лукачук.

«Навіщо потрібна рада? Щоб мати так званий погляд зверху. Систематично підійти до реформи», - наголосив Міністр і додав, що реформа відбуватиметься шляхом підвищення ефективності держпідприємств, посилення бюджетного контролю, розділення функцій Уряду, як власника і регулятора, посилення корпоративного управління, проведенням прозорих аудитів. Крім того, переглядатиметься і оплата праці генеральних директорів держпідприємств, адже при низькій заробітній платні важко очікувати ефективної боротьби зі зловживаннями.

«Ми хочемо, щоб керівники державних підприємств були найкращими менеджерами нашої країни. Треба платити зарплату максимально наближену до ринку. Але слід враховувати, що у нас в країні сильний економічний спад, війна, зубожіння населення. Тому звичайно якихось надзвичайно великих зарплат не повинно бути,  має бути соціальна відповідальність», - зазначив Міністр. Більше того Айварас Абромавичус наголосив: «По усій країні ми повинні рухатися до більш достойних, більш ринкових заробітних плат».