14.06.2015

“Основне завдання європейської держави – не керувати, а допомагати спорту. Профільне Міністерство має створювати сприятливі умови для розвитку спорту та залучення інвестицій в цю сферу. Для цього в Україні розпочаті реформи, які передбачають відмову від непритаманних регуляторних функцій Міністерства та підвищення ролі федерацій”, - про це Міністр молоді та спорту Ігор Жданов заявив під час неформальної зустрічі міністрів спорту країн-учасниць І Європейських Ігор. Зустріч відбулась 13 червня у Баку, і була присвячена соціальній ролі великих спортивних заходів.

Міністр зауважив, що Україна відмовляється від затвердження правил спортивних змагань чиновниками, підписання ними ж тисяч наказів про організацію і проведення спортивних змагань, тренувальних зборів, затвердження складів збірних команд з видів спорту. Через зміни до законодавства згідно з Олімпійською хартією, держава делегує ці повноваження національним спортивним федераціям.

“Ми очікуємо, що посилення ролі спортивних федерацій підвищить організаційний рівень проведення спортивних змагань, зокрема, шляхом налагодження державно-приватного партнерства. А саме, залучення меценатських коштів у стипендіальні та преміальні програми для спортсменів і тренерів,  інвестицій в розбудову мережі сучасних спортивних об’єктів”, - наголосив Ігор Жданов. На його думку, все це створить умови для проведення більшої кількості міжнародних змагань в Україні та відіграє роль каталізатора внутрішнього та зовнішнього туризму.

Україна отримала значний поштовх для розвитку спортивної та міської інфраструктури, відповідно до міжнародних стандартів завдяки Євро-2012.  Змагання позитивно вплинули на збільшення туристичної привабливості України серед громадян Європейського Союзу. Однак, наслідки організації та проведення Чемпіонату супроводжувалися і негативними явищами, зокрема, корупцією при будівництві спортивних об’єктів та іншої інфраструктури.  Після проведення чемпіонату держава стикнулася із тим, що частина футбольних арен досі не може вийти на ефективне функціонування, зауважив Міністр.

Проте, в будь-якому разі, при правильній організації та контролі витрат – такі змагання дають більше плюсів, ніж мінусів для країни господаря.

Нагадаємо, що з 12 по 28 червня в Баку проходять І Європейські Ігри. Азербайджан вперше приймає спортивний захід такого рівня.

Українська команда представлена 243 атлетами у 19 видах спорту.