14.06.2015

МЗС України не може залишити поза увагою деструктивну та неправомірну позицію російської сторони під час засідання Ради керуючих МАГАТЕ 8-12 червня 2015 року.

Намагання РФ перебрати контроль над ядерними матеріалами та об’єктами, розташованими на тимчасово окупованій території України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь суперечать принципам і нормам міжнародного права. Представники російської дипломатії продовжують використовувати свою участь у міжнародних організаціях різного спрямування не для здійснення конструктивного внеску в їхню роботу, а для нікчемних спроб узаконити анексію АР Крим та м. Севастополь.

Неправомірні дії з боку Росії не мають жодних правових наслідків для статусу Автономної Республіки Крим як невід’ємної частини території України, що було підтверджено резолюцією ГА ООН «Територіальна цілісність України» 68/262 від 27 березня 2014 року.

Всі ядерні об’єкти, установки і матеріали, які знаходяться на території АРК та м. Севастополь, є власністю України. Їхній правовий статус, порядок експлуатації, використання та обслуговування визначені законодавством України, положеннями Угоди між Україною та МАГАТЕ про застосування гарантій у зв’язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї від 21 вересня 1995 року та Додатковим протоколом до неї від 15 серпня 2000 року.