14.06.2015

Протягом квітня поточного року чисельність отримувачів субсидій у порівнянні з минулим роком зросла на 25%, а її середній розмір збільшився майже у 5 разів. Про це на прес-конференції, 12 червня, у Будинку Уряду повідомив заступник Міністра соціальної політики Валерій Ярошенко.

Заступник Міністра нагадав, що у зв’язку з підвищенням з 1 квітня 2015 року цін на житлово-комунальні послуги, Уряд прийняв рішення щодо суттєвого спрощення процедури призначення житлових субсидій.

«Завдяки спрощеному порядку, у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року, в Україні чисельність одержувачів субсидії збільшилася на 24,4%, а без урахування Донецької та Луганської областей – майже на 50%», - зауважив Валерій Ярошенко, додавши, що загалом субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримали понад 1 млн. 200 тис. сімей, а це майже 8% від загальної кількості сімей в Україні.

Він також розповів, що середній розмір призначених у квітні 2015 року субсидій становив 335,2 гривні, що в 4,7 раза більше, ніж у квітні 2014 року (71,6 гривні).

«За даними щотижневого моніторингу стану призначення житлових субсидій, що здійснюється Міністерством, - зазначив заступник Міністра, - станом на 5 червня 2015 року за новим порядком призначення житлових субсидій до органів соціального захисту населення звернулися майже 925,8 тис. сімей. Призначено житлову субсидію понад 346,1 тис. сімей».

Водночас Валерій Ярошенко додав, що під час практичної реалізації спрощеного порядку призначення житлових субсидій виявляються певні неврегульовані питання. «На сьогодні Міністерством підготовлене комплексне рішення щодо внесення змін до порядку надання субсидій. Питання призначення житлових субсидій населенню перебуває на постійному контролі Міністерства соціальної політики України та Уряду», - підкреслив він.