14.06.2015

2015 рік вкрай складний для агросектору і всієї країни. У 20 разів збільшилося податкове навантаження, на 60-80% подорожчало проведення польових робіт. Ускладнився доступ аграріїв до кредитних ресурсів, процентні ставки злетіли. Обмежено доступ на традиційні ринки збуту.

Проте, аграрії Волині успішно завершують посівну кампанію. Ярі зернові та зернобобові посіяні на 97% до прогнозу, кукурудзи 82%, соняшнику – 110%, проса – 99%, сої – 123% до прогнозованих площ. Про це йшла мова на зустрічі Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка з аграрним активом Волинської області.

“Волинь – привабливий для аграрних інвестицій регіон. В області модернізують тваринництво: будують сучасні свинокомплекси. Введено у дію забійний цех потужністю 40 тис. голів птиці на день, обсяг залучених інвестицій склав 126 млн. грн. Підприємство, наразі, проходить міжнародну сертифікацію для експорту продукції у мусульманські країни”, – зазначив Олексій Павленко.

За його словами, забезпечення продовольчої безпеки регіону – стратегічне завдання. Планується будівництво двох об'єктів зберігання зернових та зернобобових культур загальною потужністю 25 тисяч тонн. Це – запорука розвитку галузі, досягнення вагомих виробничих показників, покращення якості продукції, умов праці робітників та залучення молодих спеціалістів у сільську місцевість.