14.06.2015

У Миколаївській області протягом 2015 року із сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва вилучено 5,35 га земель, більшу частину з яких складають сільськогосподарські угіддя. Нараховані втрати сільськогосподарського виробництва становлять 173,4 тис. гривень. Отримані кошти направлені до бюджетів різних рівнів та будуть використані на поліпшення стану земель в регіоні.

Миколаївські землевпорядники зазначають, що втрати сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва не є збитками землевласників та землекористувачів. Кошти відшкодовуються до бюджетів територіальних громад області та мають чітко визначене цільове призначення.

«Інститут відшкодування втрат є вагомим економічним важелем забезпечення пріоритетності земель сільськогосподарського призначення та лісових земель Миколаївської області, – зазначає керівник землевпорядної служби Миколаївщини Катерина Василюк. – Кошти, що надходять від відшкодування втрат, є джерелом фінансування програм із поліпшення земель нашого регіону».

На спеціальних рахунках обласного та місцевих бюджетів Миколаївської області станом на початок червня 2015 року знаходиться понад 9,8 млн. гривень, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва. З початку року на реалізацію проектів з охорони земель області використано 44,8 тис. гривень.