15.06.2015

Наразі на території нафтобази БРСМ у Київській області є невелике загорання знизу біля ємності 900 куб. м з бензином, де відбувається витік палива. Гасити це загорання немає необхідності, оскільки можливий повторний витік палива та самозаймання. Крім того, триває факельне горіння розташованого поруч резервуару об’ємом  900 куб. м з дизельним пальним. Про це повідомив Голова ДСНС Микола Чечоткін.

Він зазначив, що наразі здійснюється перекачування дизельного пального з двох резервуарів ємністю по 900 куб. м нафтобази БРСМ до резервуарів нафтобази КЛО. Всього здійснено перекачування близько1 тис. 300 куб. м дизельного пального. На нафтобазі КЛО є вільні ємності для зберігання пального.

«Загрози вибуху наразі немає. Проте існує загроза самозаймання ємності, яка фітілює. За нашими прогнозами, до кінця дня ця ємність припинить процес фітілювання. Наразі охолодження та гасіння ємностей не здійснюється. Проводиться спостереження та охолодження трубопроводів, через які здійснюється перекачування пального. На території нафтобази перебуває 128 рятувальників та 42 од. техніки», - повідомив Микола Чечоткін.

Голова Служби зазначив, що впродовж дня проводитимуться роботи щодо сорбентування території за межами нафтобази, тобто зняття верхнього забрудненого шару ґрунту.