15.06.2015

В Україні створена Спостережна рада реформ держпідприємств, що буде спостерігати за перебігом і якістю реформування, надаватиме консультації щодо стратегічних питань та просуватиме ідеї реформи не тільки в Україні, а й у світі. Про це розповів Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус на брифінгу в Будинку Уряду, 12 червня.

«Спостережна рада не буде займатися безпосередньо реалізацією реформи, але працюватиме у тісному контакті зі мною і цільовою командою експертів, яка створена при Мінекономрозвитку, - наголосив Айварас Абромавичус. - До Ради увійшли провідні фахівці в галузі державного управління і реформування, експерти міжнародних фінансових інституцій, ринків капіталу, прямих інвестицій, з приватного сектора. Вони знають Україну, виклики, що стоять перед країною, і готові працювати задля успіху реформи держпідприємств», - додав Міністр.

До складу Спостережної ради реформи держпідприємств увійшли:

- Марк Івашко, який має 17-тирічний досвід в Україні у сфері прямих інвестицій і є співзасновником фонду прямих інвестицій Horizon Capital (одного з найбільших гравців у регіоні),

- Павел Тамборські – президент правління Варшавської фондової біржі, раніше обіймав посаду заступника держсекретаря Держказначейства у Польщі,

- Франсіс Маліж – керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу, який має величезний досвід роботи у Східній Європі, Туреччині та на Балканах,

- Чімяо Фан – директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови, який керує програмою Банку в цих країнах і веде стратегічний діалог з Урядом, представниками громадянського суспільства та іншими партнерами Банку в Україні,

- Тарас Лукачук – президент компанії Mondelez у регіонах Східної Європи, Близького Сходу та Африки (категорія кава), який має неабиякий досвід роботи у галузі управління і розвитку бізнесу, інвестиційному банкінгу.

Очолює  Раду голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі, у якого за плечима величезний реформаторський досвід.

«В України є приголомшливий потенціал: індустріальний, технологічний, людський, який закладений в держпідприємствах. Ми повинні дати хороші зарплати, привести кращих менеджерів з усього світу, звичайно, краще, щоб це були українці, які будуть ефективно управляти на благо України», - наголосив Міхеіл Саакашвілі.

Як повідомив Міністр, Рада збиратиметься раз на місяць, щоб відстежувати перебіг реформи, обговорювати нові ініціативи та питання, над якими працює цільова команда, створена при Мінекономрозвитку.

«Україні необхідно сміливо реформувати систему управління державними активами. Важливо впроваджувати найпередовіші практики, щоб користь і вигоду отримали акціонери держпідприємств, тобто громадяни України», - наголосив Айварас Абромавичус.