16.06.2015

Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко на брифінгу, який відбувся 15 червня у Будинку Уряду, назвав стратегічні ініціативи у сфері культури.

Зокрема, за його словами, на сьогодні продовжується робота над розробленим Міністерством культури спільно з фахівцями та громадськістю проектом Довгострокової стратегії реформування української культури.

Наразі документ, який пройшов громадське обговорення та серію експертних круглих столів, направлений до Національної ради реформ. Очікується, що Рада розгляне його на засіданні найближчим часом, а пізніше його буде винесено на колегію Міністерства культури.

«Я докладаю всіх зусиль, щоб проект Довгострокової стратегії реформування української культури, який буде ухвалений остаточно, враховував усі думки експертів та громадськості, активістів, культурних діячів. У такому випадку він буде насправді ефективний», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

В’ячеслав Кириленко повідомив, що після того, як усі етапи обговорення будуть пройдені, документ буде ухвалений окремим рішенням Кабінету Міністрів.

Серед інших стратегічних ініціатив культурної політики Віце-прем’єр назвав законопроект про охорону культурної спадщини.  Зокрема, до розробки закону про охорону культурної спадщини, який передбачає радикальну дерегуляцію та децентралізацію, залучено максимально широке коло громадськості.

«Я провів перші переговори, аби до напрацювання цього законопроекту долучився Реанімаційний пакет реформ, оскільки у випадку ухвалення цього законопроекту він буде достатньо революційним. З одного боку, він додасть повноваження місцевому самоврядуванню, з іншого – розвантажить чиновників від невластивих їм функцій, проте водночас посилить пам’яткоохоронний режим для об’єктів ЮНЕСКО і обмежить надсуворі обмеження для розміщення візуальної реклами біля пам’яткоохоронних об’єктів та в буферних зонах», - пояснив Віце-прем’єр-міністр.

За його прогнозом, за умови продуктивної роботи над документом законопроект може бути внесений на наступну сесію Верховної Ради.

Також В’ячеслав Кириленко повідомив про роботу над концепцією Українського інституту Тараса Шевченка – інституції для просування української культури в світі. «Це буде спільна робота декількох міністерств. Я ставлю для себе завдання ухвалення урядового рішення на цю тему до кінця року», - констатував Віце-прем’єр-міністр.