16.06.2015

Для реалізації положень закону, який від 4 червня забороняє демонстрацію російського мілітарного кіно, буде ухвалено низку рішень Кабінету Міністрів та Міністерства культури. Про це повідомив на брифінгу Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко.

«Російські серіали зараз заборонені. Наступне питання – за яким критерієм ці заборони визначати. Тому буде декілька рішень Міністерства культури і можливо навіть Уряду на виконання цього закону. Ринок звільняється, і ми повинні відреагувати на величезний запит на створення українського сучасного кіно і телекіно, насамперед, створити сприятливі економічні умови» - сказав В’ячеслав Кириленко.

Віце-прем’єр-міністр повідомив про підготовку законопроекту про державну підтримку української кінематографії. Документ розробляється за участю всіх найбільших українських телекомпаній; проекту було присвячено спеціальну нараду за участю представників телевізійного ринку за участю Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. У законопроекті передбачається відрахування частини акцизів, створення спеціальних пільгових умов для продюсерського кіно, створення додаткових прийнятних умов для залучення іноземного капіталу в кіновиробництво на території України, з використання угорського та іншого східноєвропейського досвіду.

«Ідеться про те, щоб механізми про державну підтримку, які і зараз є в чинному законодавстві, перетворити на реально діючі, а також щоб були відкриті можливості для залучення іноземних коштів та фахівців до створення фільмів на території України», - пояснив В’ячеслав Кириленко.