16.06.2015

15 червня заступник Міністра культури з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко бере участь у засіданні Тематичної платформи №4 «Контакти між людьми» ініціативи ЄС «Східне партнерство». Дискусія присвячена чотирьом напрямкам роботи платформи: культурі, освіті та науці, з особливим акцентом на питання участі молоді.

Платформа започаткована для обговорення питань культурної політики країн-учасниць Східного партнерства та питань Культурної програми Східного партнерства та оновленої програми ЄС «Креативна Європа» 2014-2020.

У рамках Робочої програми тематичної платформи № 4 «Контакти між людьми» ініціативи ЄС «Східне партнерство» на 2014-2015 роки Міністерство культури України спільно з Європейською Комісією планує організувати круглий стіл за участю провідних експертів на тему «Трансформація європейських культурних програм: досвід та перспективи».

Мета заходу – проаналізувати діяльність європейських культурних програм: «Культура», «MEDIA», «MEDIA MONDUS», зокрема зосередити увагу на результатах, досягнутих за період участі країн-учасниць Східного партнерства в програмі «Культура» та окреслити перспективи подальшої їхньої участі в оновленій програмі «Креативна Європа». У жовтні 2014 року Мінкультури та Єврокомісія проводили у Києві Міжнародну конференцію високого рівня «Культурна політика в Європі сьогодні: фінанси, менеджмент, розширення аудиторії».

У вівторок, 16 червня, заплановані зустрічі заступника Міністра культури з питань європейської інтеграції у Директораті з питань освіти та культури Європейської комісії. Темою переговорів стане процес узгодження проекту угоди про приєднання України до програми «Креативна Європа».

Довідково

Програма «Креативна Європа» включає три діючі програми: Культура, МЕDIA (програма Європейського Союзу для підтримки аудіовізуальної індустрії в третіх країнах. Розрахована на період 2007 – 2013 років) та МЕDIA MUNDUS (програма Європейського Союзу забезпечує тренінги та стипендії з питань аудіовізуальної політики, які спрощують взаємодію професіоналів країн-членів ЄС з іншими країнами, розрахована на період  2011 -2013 ).

Мета: «Креативна Європа» передбачає розвиток стратегічного партнерства ЄС з третіми країнами, промоцію зв’язків у сфері культури та аудіовізуального співробітництва, зміцнення потенціалу сфери культури та творчості за межами ЄС.

Бюджет: Орієнтовний обсяг фінансування – 1,46 млрд. євро. Програма    складається з трьох компонентів (пріоритетів) – Культура (31% бюджету), Медіа (56% бюджету) та секторальний напрямок (13% бюджету), спрямований на підготовку та оцінку проектних пропозицій у сферах культури та аудіовізуальної політики, у т.ч. медіа.