17.06.2015

У Києві відбулося засідання Ради реформ Міністерства оборони України під керівництвом заступника Міністра оборони України Юрія Гусєва. У заході взяли участь командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Сергій Гайдук, цивільний радник Королівства Великобританії з питань оборони Філ Джонс, представники Ради волонтерів при Міністерстві оборони України Давід Арахамія,  Андрій Загороднюк та інші.

В ході засідання учасники обговорили питання щодо виконання план-графіків робіт за проектами «Електронних закупівель», «Автоматизації обліку потреб та запасів в сфері речового забезпечення Збройних Сил України», «Системи продовольчого забезпечення та харчування військовослужбовців». Окрім цього звернули увагу на концепції «Реформ норм та стандартів речового забезпечення і закупівель», «Реформ забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил України та управління військовим нерухомим майном» тощо.

Окрім обговорення існуючих проектів відбулася й презентація нових. Зокрема було представлено проекти «Реформування системи обліку та контролю пального Збройних Сил України», «Впровадження державно-приватного партнерства в системі національної безпеки і оборони» та «Оптимізації системи лікувально-евакуаційного забезпечення Збройних Сил України в зоні антитерористичної операції на Сході України».

«В першу чергу нам необхідні результати, яких чекає суспільство та військовослужбовці в АТО, – зазначив під час виступу заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв. – Тому усі керівники проектів повинні дотримуватися чіткого плану виконання поставлених завдань задля покращення роботи оборонного відомства».

Особливу увагу на засіданні звернули на відновлення військової інфраструктури Військово-Морських Сил Збройних Сил України та формування системи автономних військових баз. Зокрема було запропоновано дотримуватися стандартів НАТО, збільшити кількість представників ВМС у Генеральному штабі та Міністерстві оборони України, створити військово-морські інститути на базі Одеської національної морської академії, а до 2016 року – відкрити нову військово-морську академію, яка працюватиме на власних відповідних фондах.

«Робота Ради реформ Міністерства оборони України заслуговує високої оцінки, адже вона націлена на результат й відбувається не заради процесу. Щодо реформування Військово-Морських Сил ЗС України, то варто дотримуватися стандартів НАТО, адже, по-перше, найближчим часом Україна тісніше співпрацюватиме із Альянсом, а по-друге, військово-морські сили країн НАТО довели свою надійність та боєздатність», – повідомив цивільний радник Королівства Великобританії з питань оборони Філ Джонс.