17.06.2015

«Хочу подякувати урядам Німеччини та Польщі за тісну співпрацю з Урядом України. Це стосується не лише гуманітарної допомоги, а й допомоги у впровадженні реформ в Україні», - сказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час передачі гуманітарного вантажу українським благодійним організаціям.

«Сьогодні ми потребуємо такої допомоги і вона вчасно надходить від наших партнерів. Україна вперше стикнулася із такою великою кількістю вимушено переселених осіб. І сьогоднішній вантаж, розрахований на 11 тис. осіб, дуже вчасно наданий Україні», - наголосив Геннадій Зубко.

Довідково

16 червня 2015 р. до України прибула польсько-німецька гуманітарна допомога для внутрішньо переміщених осіб.

Ця допомога була зібрана на прохання української влади у зв`язку зі зростанням в Україні числа переселенців з територій, охоплених конфліктом на Сході України.

Загальна вага вантажу – понад 360 тонн : 200 тонн – від польської сторони та 160 тонн – від німецької сторони.

Гуманітарна допомога складається з продуктів харчування, предметів гігієни, спальних мішків, ковдр, туристичних ліжок, медикаментів і медичних засобів, шкільного приладдя для дітей. Вантаж спрямований для покриття базових потреб вимушених переселенців в Запорізькій, Харківській, Дніпропетровській областях танеокупованих районах Донецької області. Гуманітарну допомогу отримають багатодітні (більш ніж 5 членів) і малозабезпечені сім'ї, одинокі матері/батьки, вагітні жінки та жінки з маленькими дітьми, люди похилого віку.