17.06.2015

Про це повідомив Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук на урочистій церемонії відкриття ІХ щорічної міжнародної конференції «З Угодою Мерів до енергонезалежності: Виклик прийнято!», яку організувала Асоціація «Енергоефективні міста України» під егідою Європейської ініціативи Угода Мерів. Захід відбувся у  Вінниці.

За словами Голови Агентства Сергія Савчука, Вінницька область є лідируючою серед більш ніж половини областей України, які підтримали ініціативи Держенергоефективності, а саме - підписали Меморандум про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків.

«Ми підписали 14 таких Меморандумів, відповідно до яких місцеві органи влади зобов’язуються розробити міську та регіональну програми відшкодування відсоткової ставки за кредитами, залученими населенням на проведення термомодернізації будівель», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

За його словами, залучення місцевих бюджетів до співфінансування  заходів з енергоефективності сприятиме збільшенню кількості людей, що зможуть скористатися програмами державної підтримки. У цьому напрямку хороший приклад має Львівська область. Залучення місцевого фінансування на компенсацію відсотків за кредитами на енергоефективні заходи сприяло збільшенню видачі кредитів на «негазові» котли в 6 разів, порівняно із середнім показником по Україні.

Наприкінці виступу Голова Держенергоефективності Сергій Савчук підкреслив, що Уряд підтримує ініціативи міст у сфері енергоефективності та закликав усіх небайдужих приєднатися до програм державної підтримки, які сьогодні існують, а також розробляти власні програми з відшкодування відсоткової ставки за кредитами, залученими населенням на утеплення житла.

«Стати енергоефективним містом – сьогодні це вже не дань  моді, а велика справа, до якої мають долучитися органи влади, місцеве самоврядування, міжнародна спільнота, бізнес та пересічні громадяни. Всі, хто бажає жити в європейській країні та бути енергетично незалежними», - наголосив Голова Агентства Сергій Савчук.

Довідково

З 15 по 19 червня 2015 року у м. Вінниця проходить Європейський тиждень сталої енергетики в Україні.