17.06.2015

16 червня, на пленарному засіданні Верховна Рада України ухвалила у першому читанні внесений Кабінетом Міністрів проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо забезпечення діяльності фондів соціального страхування у період реорганізації» (№2775 від 05.05.2015).

«Реформа у сфері соціального страхування запроваджена прийнятим у грудні 2014 року Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», що набрав чинності 1 січня ц.р., - нагадав, представляючи законопроект у Верховній Раді, заступник Міністра соціальної політики – керівник апарату Віктор Іванкевич. – Закон передбачає створення Фонду соціального страхування шляхом злиття Фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України і Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності».

Правління фондів повинні ухвалити рішення про припинення їхньої діяльності і утворити відповідні комісії, продовжив заступник Міністра. «Відсутність чітких норм у законодавстві дає підстави керівництву виконавчих дирекцій фондів, що реорганізуються, блокувати реорганізацію», - наголосив він, зазначивши, що Фонд соцстрахування від нещасних випадків на виробництві управляє потужним фінансовим ресурсом у 7,2 млрд. грн., а Фонд соцстрахування з тимчасової втрати працездатності – 9,8 млрд. грн. «Управління ресурсом загальним обсягом майже 17 млрд. грн. є однією з підстав для керівництва фондів блокувати процедуру реорганізації», - аргументував необхідність ухвалення законопроекту Віктор Іванкевич.

Внесений законопроект пропонує надати виконавчим дирекціям фондів, що реорганізуються, повноваження з ухвалення рішення про їх припинення, а також право подавати у Мінсоцполітики проекти бюджетів фондів соцстрахування для внесення на затвердження Уряду.

«Ухвалення Закону №2775, - сказав заступник Міністра соцполітики, - дасть змогу забезпечити реформу соціального страхування, зокрема, в частині об’єднання фондів соцстрахування, як це визначено Коаліційною угодою».