17.06.2015

Затримка від моменту виникнення пожежі до повідомлення працівників Держслужби з надзвичайних ситуацій склала півтори години. В результаті пожежі постраждало 12 осіб, у тому числі п'ять – загинули.

Початкове загоряння палива на нафтобазі в селі Крячки відбулося в ході нелегального змішування різних нафтопродуктів і присадок. Керівництво нафтобази, побоюючись, що пожежники і міліціонери, які приїдуть на виклик, виявлять їхні незаконні операції, не повідомляли про пожежу протягом перших півтора годин. Саме тому пожежа змогла стати настільки масштабною, що в ході її гасіння загинули п'ять людей. Всього постраждало 12 осіб.

На території нафтобази з низькоякісної сировини виготовлявся бензин і дизельне паливо нібито «підвищеної якості» з використанням різного роду присадок і добавок, що становлять загрозу для життя і здоров'я людей (бензолу, метанолу тощо).

У результаті державі завдано збитків у розмірі 1,2 мільярда гривень. За цим фактом Головним слідчим управлінням МВС здійснюється розслідування відносно посадових осіб групи компаній «БРСМ» за ч. 5 статті 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Крім того, раніше за фактом пожежі було порушено кримінальне провадження за ч. 2 ст. 273 (порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або вибухонебезпечних цехах) Кримінального кодексу України, а також за фактом загибелі людей під час пожежі – за ч. 2 ст. 275 (порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд, що спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

«Розслідування всіх цих кримінальних справ взято мною на особистий контроль», – заявив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.