17.06.2015

16 червня Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження  спільно із Запорізькою обласною державною адміністрацією організувало семінар енергоефективного партнерства у м. Запоріжжя.

«Держенергоефективності спільно з Мінрегіоном створює новий український простір енергоефективності. Штрафні санкції, перевірки підприємств, гасла – все це в минулому. Мова йде про економічні стимули для кожного громадянина. Саме тому ми запровадили механізм державної підтримки населення за європейською моделлю спів фінансування», - наголосив Перший заступник Голови Агентства Олексій Корчміт.

За словами Олексія Корчміта, держава робить рішучі кроки, щоб допомогти населенню запроваджувати енергоефективні заходи та підготуватися до наступного опалювального сезону. У свою чергу люди також замислюються про утеплення житла. Так, за результатами соціологічного дослідження, проведеного в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа», 89% мешканців готові інвестувати в енергоефективність власного житла.

«Державна програма стає все популярнішою. З моменту її запровадження у 2014 році до кінця травня 2015 року попит зріс більше ніж у 26 разів.  Сьогодні оформлено близько 4,5 тисячі кредитів на «негазові» котли та енергоефективне обладнання на загальну суму до 82 млн. грн.», - зазначив Олексій Корчміт та роз’яснив, як отримати від Держави компенсацію частини витрат на утеплення житла.

Перший заступник Голови також відзначив, що Агентство активно залучає регіони до співфінансування програми державної підтримки. «Сьогодні 14 областей підписали з Агентством Меморандум про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків. Відповідно до документу місцеві органи влади зобов’язуються розробити міську та регіональну програми відшкодування відсоткової ставки за кредитами, залученими населенням на проведення термомодернізації будівель», - пояснив Олексій Корчміт та висловив сподівання, що такий Меморандум буде підписано із Запорізькою облдержадміністацією.

У семінарі також взяли участь представники АТ «Ощадбанк» та АБ «Укргазбанк», які розповіли про умови кредитування банками енергоефективних заходів.

Досвідом залучення кредитних коштів для проведення енергоефективних заходів у будинках ОСББ поділилася і Катерина Чижик, заступник Голови Національної ради з питань створення та функціонування ОСББ, Голова Асоціації ОСББ та ЖБК Дніпропетровської області.

Також варто зазначити, що 16 червня у Запоріжжі розпочалися Дні сталої енергії. Під час урочистої церемонії відкриття відбулося вручення Держенергоефективності подяки від міського голови м. Запоріжжя Олександра Сіна, за вагомий внесок у сприяння підвищення суспільного усвідомлення проблем ефективного споживання енергії та використання відновлюваних джерел енергії.

Довідково

Семінар енергоефективного партнерства відбувся у рамках розширеного засідання регіональної ради ОСББ Запорізької області. Участь у заході взяли  представники районних адміністрацій м. Запоріжжя, банківських установ, ОСББ, ЖБК, громадських організацій та ЗМІ.