17.06.2015

16 травня у Міністерстві соціальної політики України відбулося підписання Угоди про утворення примирної комісії для вирішення колективного трудового спору (конфлікту) між Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Кабінетом Міністрів України.

З боку Уряду підпис під документом поставив Міністр соцполітики Павло Розенко, з боку профспілок – перший заступник Голови спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, заступник Голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк, з боку Національної служби посередництва і примирення – Голова служби Олександр Окіс.

«Роботу примирної комісії, – зазначив Павло Розенко, – ми розглядаємо як інструмент ухвалення рішень, спрямованих на підвищення якості життя громадян, елемент суспільного діалогу в нашій державі». Міністр наголосив на готовності з боку державних інститутів «до початку реальної роботи з усіх питань, піднятих нашими соціальними партнерами у рамках колективного трудового спору».

Зі свого боку, Сергій Кондрюк наголосив, що створення механізму розв’язання трудових спорів стане кроком до підвищення конкурентоспроможності  української економіки і зниження протестної напруги в суспільстві. «Це не виклик владі, а спосіб вирішення проблем, які турбують людей», – сказав представник ФПУ.

Сторони утворили секретаріат примирної комісії і визначилися з місцем її роботи. Планується, що комісія почне працювати вже найближчого четверга у приміщенні Нацслужби посередництва і примирення.

Нагадаємо, Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні 27 квітня ц.р. ухвалено рішення про вступ у колективний трудовий спір з Кабінетом Міністрів України. Зазначений спір зареєстровано розпорядженням Національної служби посередництва і примирення від 30 квітня 2015 р. № 111 р.