17.06.2015

16 червня відбулась зустріч Міністра інфраструктури України Андрія Пивоварського з Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки Чжан Сіюнь.

У ході зустрічі Міністр проінформував пана Посла про стан реформування транспортної системи України та глобальні зміни, ініційовані Міністерством, у галузях дорожнього господарства, авто, залізничного та водного транспорту. Крім цього, сторони зосередились на обговоренні двосторонніх проектів, які можуть зацікавити представників бізнес-кіл КНР.

Так, Андрій Пивоварський приділив особливу увагу національному проекту «Повітряний експрес», що передбачав організацію залізничного пасажирського сполучення між Києвом та міжнародним аеропортом «Бориспіль» і фінансувався китайською стороною. Наразі економічна доцільність «Повітряного експресу», передача якого від Держінвестпроекту до Міністерства інфраструктури ще не завершилась, не підтверджується, тому Мініфраструктури готове запропонувати альтернативні проекти, на які можна спрямувати кошти донорів КНР. Пан Посол запевнив Міністра, що китайська сторона й надалі буде виконувати всі домовленості, підписані попередніми урядами, та готова розглянути можливість перенаправити інвестиції на інший проект. Сторони домовилися провести додаткові переговори та остаточно визначитися зі шляхами використання цієї кредитної лінії.

Міністр висловив зацікавленість у реалізації спільних інфраструктурних проектів, зокрема, у рамках китайської ініціативи «Новий шовковий шлях», суть якої – створення єдиної системи інфраструктурних та торгових шляхів у Євразії, що об’єднає східну та західну частини континенту. Чжан Сіюнь запевнив, що в рамках «Нового шовкового шляху» існує потенційна готовність китайських банків інвестувати в інфраструктурні об’єкти України, та запропонував Міністерству підготувати презентації інвестиційних проектів для представників бізнесу КНР.

Сторони домовились про продовження співпраці, в тому числі, в рамках запланованого на липень засідання міжурядової комісії Україна-КНР. Чжан Сіюнь відмітив позитивні тенденції у роботі Міністерства інфраструктури та підвищення активності української сторони у відносинах з Китайською Народною Республікою.

Зі сторони Міністерства інфраструктури крім Міністра на зустрічі були присутні: перший заступник Міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер, заступник Міністра інфраструктури – керівник апарату Володимир Омелян, директор департаменту державної політики в галузі залізничного транспорту Олександр Федоренко, директор департаменту міжнародного співробітництва Майя Кошман та директор департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень Роман Хміль.