17.06.2015

16-17 червня у місті Вінниця в рамках проекту Європейської Комісії «Угода мерів» разом з асоціацією «Енергоефективні міста України» проходить конференція на тему «З Угодою мерів до енергонезалежності: Виклик прийнято!». Національним координатором реалізації цього проекту є Мінрегіон.

У рамках конференції відбулася церемонія нагородження міста Вінниця «Європейською енергетичною відзнакою!» та пленарна дискусія на тему «Дерегуляційні ініціативи з огляду на енергоефективність».

Директор департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону України Сергій Кушнір під час заходу зауважив, що міська рада за результатами зовнішнього аудиту готова до сертифікації ЄЕВ.

Зокрема, він повідомив, що загальний економічний ефект реалізації проекту склав: економію палива - 5 200 тис. м³ на рік, економію електроенергії - 943 МВт на рік, економію коштів - 9 100 тисяч гривень на рік, зменшення викидів СО2 на 9968 тонн на рік.

Нагадаємо, в Україні місто Вінниця стало першим, яке отримало Європейську енергетичну відзнаку за технічної підтримки Уряду Швейцарії. Другим містом, в якому буде реалізовуватися вказаний проект, це місто Житомир. Вже у травні цього року між Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської Конфедерації, Мінрегіоном, Житомирською міською радою та Комунальним  підприємством «Житомиртеплокомуненерго» підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо надання технічної і фінансової допомоги для проекту енергоефективності в місті Житомир.

Сергій Кушнір зазначив, що Міністерство опікується питанням налагодження подальшої роботи з Швейцарським бюро співробітництва. На сьогодні опрацьовується завдання з підписання контракту щодо національного впровадження Європейської енергетичної відзнаки в Україні. Українськими містами, що стали  учасниками проекту, є 106 муніципалітетів (92 угоди та 14 ініціатив в роботі).

Довідково

Завдання Мінрегіону України в рамках зобов’язань про Співробітництво Мінрегіону України з ЄС в рамках Угоди мерів:

- координувати діяльність, пов’язану з реалізацією Угоди мерів в Україні;

- працювати з містами, надавати консультативну допомогу для вирішення їх проблем та з метою створення умов для ефективної реалізації європейської ініціативи «Угода мерів» на території України;