17.06.2015

У тритижневий термін провести інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності та виявити ділянки, які використовуються незаконно, – таку амбіційну мету поставили перед собою працівники Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області.

Землевпорядники очікують, що завдяки проведеній роботі зможуть забезпечити підвищення рівня находжень земельних платежів у скарбницю місцевих бюджетів.

«Платежі за землю – одне з найбільш вагомих джерел наповнення місцевих бюджетів. У період економічної кризи це питання стоїть особливо гостро. Тому землевпорядна служба має вжити вичерпних заходів для  припинення на території області незаконного використання державних сільгоспземель та збагачення за їх рахунок окремих осіб», – наголосив у ході наради з землевпорядниками в.о начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Олександр Бондар.

Перевірка торкнеться земельних ділянок, що:

- використовуються за відсутності правовстановлюючих документів на землю;

- продовжують використовуватись по договорах оренди, термін дії яких скінчився;

- використовуються по договорах оренди, річна ставка плати у яких нижче ніж 3% від нормативної грошової оцінки земель;

- були надані у користування для ведення фермерського господарства особі, яка вже померла, однак землі продовжують використовуватись іншими особами незаконно;

- були надані у постійне користування державним підприємствам, які припинили існування, а документи на землю правонаступниками не переоформлені.

За результатами перевірки працівники Держгеокадастру направлять матеріали для вжиття заходів реагування до обласної та районних державних адміністрацій, контролюючих та правоохоронних органів.

Довідково

За даними Державної фіскальної служби в Запорізькій області з початку року землекористувачі Запорізької області сплатили 187 млн грн земельних платежів, що майже на 35 млн грн, або на 23% більше ніж торік. Загалом план надходжень плати за землю за чотири місяці поточного року в області виконано на 112%.