18.06.2015

Під час зустрічі з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку, яка відбулась у Міненерговугілля 17 червня за участю Міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина та заступника Міністра Олександра Светеліка, обговорено можливості щодо стану та перспектив подальшого співробітництва України та ЄБРР в енергетичній сфері, а також прискорення реалізації започаткованих проектів.

Володимир Демчишин наголосив, що Європейський банк реконструкції та розвитку протягом багатьох років є надійним та послідовним партнером нашої країни в питаннях реформування енергетичного сектору.

Зокрема, він зазначив, що наразі здійснюється реалізація проектів щодо реабілітації потужностей ВАТ «Укргідроенерго», будівництво ПЛ 750 кВ Рівненська АЕС – Київська та ПЛ 750 кВ Запорізька АЕС – Каховська, а також підстанції Західна.

Крім того, учасники зустрічі обговорили питання реформи оптового ринку електроенергії. Олександр Светелік поінформував, що  Міненерговугілля розробляє зміни до Закону України «Про засади функціонування ринку електричної енергії України» з метою адаптації зазначеного акта законодавства у відповідність до принципів та положень Третього енергетичного пакету. «Утворено робочу групу, яка опрацьовує пропозиції Секретаріату Енергетичного Співтовариства щодо внесення змін до існуючої моделі ринку електричної енергії. При цьому законопроект передбачає не тільки корегування існуючої моделі ринку електричної енергії, а також зміну правил врегулювання взаємовідносин між учасниками ринку електричної енергії, перерозподіл функцій між органами влади, що діють у сфері енергетики», - наголосив заступник Міністра та додав, що подання законопроекту на розгляд Кабінету Міністрів України очікується в серпні поточного року.

З боку ЄБРР наголошено на зацікавленості у реалізації проектів з альтернативної енергетики, яка є суттєвим підґрунтям  розвитку енергетики  в складних економічних умовах.

Також обговорено перспективи підготовки нових проектів, серед яких проекти «Будівництво Канівської ГАЕС», «Збільшення потужності Каховської ГЕС» та  «Будівництво ПЛ 750 кВ  Київська – Північноукраїнська».

За підсумками зустрічі  домовлено про активізацію роботи щодо реалізації в Україні спільних з ЄБРР проектів.