18.06.2015

Радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України з питань цифрової економіки Олена Мініч поінформувала 17 червня компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації про поточну ситуацію в галузі права інтелектуальної власності та реформи у цій сфері, що плануються до впровадження на рівні держави.

Усі учасники зустрічі підтвердили наявні проблеми галузі. Перед тим, як змінювати економіку від сировинної на інноваційну, - треба в першу чергу налагодити систему захисту інтелектуальної власності в країні.

Протягом останніх трьох місяців Міністерство економічного розвитку і торгівлі України проаналізувало стан речей, пов’язаних із захистом інтелектуальної власності в більш ніж 10 країнах світу – наші показники найнижчі, при тому що людський капітал (знання та кваліфікація) – на рівні розвинених країн ЄС.

Ключовими напрямами реформи інтелектуальної власності, над якими вже працює Мінекономрозвитку, є: боротьба з Інтернет-піратством, нова модель колективного управління, легалізація програмного забезпечення урядових організацій.

Представники компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації запропонували свою допомогу в розробці нової концепції розвитку інтелектуальної власності в Україні, а також висловили пропозицію обговорити її із фаховими експертами. Для цього будуть створені тематичні робочі групи.