18.06.2015

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) має намір розширити напрями своєї діяльності в Україні і сподівається на підтримку Мінсоцполітики у реалізації нових проектів. На цьому наголосив Голова делегації МКЧХ Алан Ешліман під час зустрічі з Міністром соціальної політики Павлом Розенком.

Вітаючи гостя, Міністр зауважив, що політична й економічна ситуація в Україні залишається складною і напруга продовжує нагнітатися. «Вже маємо більше 1 млн. 300 тис. внутрішньо переміщених осіб, які водночас втратили житло, роботу, звичний ритм життя. Самотужки впоратися з цією величезною проблемою, зокрема її соціальними, гуманітарними, медичними аспектами, нашій державі не вдалося б. Тому увага міжнародної спільноти для нас є вкрай важливою. Ми дуже зацікавлені у взаємодії і з вашою організацією, яка має значний авторитет у світі», - підкреслив Павло Розенко.

«Ми вдячні Міністерству та органам соціального захисту на місцях за сприяння в організації нашої роботи на території вашої держави. Наша мета - надання допомоги постраждалим від збройного конфлікту на Сході. Тому високо цінуємо той ступінь довіри, що склався у стосунках з державними структурами», - зазначив у відповідь Алан Ешліман.

Він, зокрема, розповів, що вже налагоджено надання медичної допомоги і постачання продуктових наборів для внутрішньо переміщених осіб та мешканців районів, близьких до лінії конфлікту. Водночас організація докладає чималих зусиль і для відновлення родинних зв’язків, розшуку зниклих людей тощо.

«У найближчій перспективі ми плануємо започаткувати проекти з надання допомоги інвалідам та людям, які зазнали ампутації кінцівок внаслідок бойових дій, а також з надання соціально-психологічної підтримки як вимушеним переселенцям, так і жителям так званих буферних зон та тим, хто продовжує залишатися на непідконтрольній українській владі території. Незабаром до України прибудуть експерти МКЧХ з  цих питань, і ми сподіваємося, що їм буде надана можливість обговорити з фахівцями Мінсоцполітики процедуру співпраці у цих напрямах задля досягнення максимально ефективного результату», - повідомив Алан Ешліман.

«Мінсоцполітики відкрите до співробітництва. Ми знаємо потреби людей і те, яка конкретно допомога їм нині найбільш необхідна. Готові скоординувати спільно з вашою організацією зусилля, аби забезпечити досягнення визначених цілей. Безумовно, ми зробимо все від нас залежне і для успішної реалізації ваших нових проектів, які можуть реально полегшити життя наших громадян. При цьому готові не лише поділитися наявною у нас інформацією та контактами, а й взяти у них безпосередню участь», - запевнив Павло Розенко.