18.06.2015

15-17 червня Голова Державного космічного агентства Олег Уруський бере участь у Міжнародному авіаційно-космічному салоні Ле Бурже 2015, в рамках якого провів низку важливих зустрічей з керівниками іноземних космічних агентств.

15 червня Голова ДКА зустрівся з Адміністратором Національного центру космічних досліджень Франції (CNES)  Жан-Івом Ле Галлем. Темою зустрічі було обговорення можливостей двосторонньої співпраці. Голова ДКА поінформував керівника CNES про нову космічну стратегію України до 2022 року та про пріоритетні напрями космічної діяльності нашої держави, серед яких дистанційне зондування Землі та космічні наукові програми. Ле Галь, в свою чергу, повідомив про важливість питання дослідження змін клімату, яким наразі переймається CNES та запросив Голову ДКА взяти участь у обговоренні спільної декларації голів космічних агентств, запропонованої CNES для затвердження під час саміту голів космічних агентств в Мексиці у вересні 2015 року.

Крім того, 15 червня Голова ДКА взяв участь у зустрічі, організованій CNES та Міжнародною академією астронавтики, з метою обговорення проекту згаданої декларації Голів космічних агентств щодо змін клімату та попередження природних катастроф. У зустрічі взяли участь також керівники космічних відомств Німеччини, Великобританії, Польщі, Італії, Казахстану, Іспанії, Угорщини та інші.

16 червня Голова ДКА разом з керівниками підприємств космічної галузі зустрівся з Генеральним директором Європейського космічного агентства Ж.-Ж. Дорденом. Під час переговорів українською стороною було порушено питання щодо започаткування процесу підготовки до укладення між Україною та ЄКА «Угоди європейської країни, що співпрацює з ЄКА». За результатами зустрічі підтверджено домовленість щодо проведення переговорів на рівні експертів ДКА та ЄКА стосовно визначення європейських космічних проектів, у яких можлива участь українських підприємств. Зустріч відбудеться 8 липня 2015 року у Центрі космічних досліджень та технологій ЄКА (м. Нордвейк, Нідерланди).

16 червня також проведено зустріч Голови ДКА з Головою Аерокосмічного комітету  Республіки Казахстан (Казкосмос) Т.А. Мусабаєвим. Під час обговорення питань співпраці у сфері космічної діяльності сторони підтвердили взаємну готовність до подальшого розвитку такого співробітництва. З цією метою було досягнуто домовленості щодо створення спільних робочих груп за окремим напрямами співпраці для визначення нових спільних проектів.