19.06.2015

Активізація бойових дій та обстріли з боку терористів завдали суттєвих збитків лісовому господарству Луганщини та екологічній ситуації загалом. Про це повідомив голова Державного агентства лісового господарства України Олександр Ковальчук на спільному брифінгу з Міністром аграрної політики та продовольства Олексієм Павленком.

Зокрема, на Луганщині сталося 145 лісових пожеж, пошкоджено 510 гектарів лісу. Найбільш небезпечні пожежі виникають на лінії розмежування. «Наприклад, 15 червня в результаті обстрілу системами залпового вогню «ГРАД» району Трьохізбенки вогонь охопив 200 гектарів. На сьогодні пожежу локалізували на площі 150 гектарів. Вчасно ліквідувати пожежі заважають постійні обстріли та заміновані території», – наголосив Олександр Ковальчук.

Напружена ситуація на сході в результаті втричі збільшилась кількість пожеж у порівнянні з минулим роком. Загалом, станом на червень в Україні зафіксовано 826 пожеж, з них 14 великих (загальна площа 908 га). У той же час боротьбу з надзвичайними ситуаціями ускладнює застаріле матеріальне забезпечення відомчої пожежної охорони та зношена протипожежна техніка – 73% машин експлуатуються 16 років і більше.

Зі свого боку Держлісагентство докладає всіх зусиль для пошуку фінансування та залучення власних коштів лісогосподарських підприємств. Наприклад, торік на охорону лісів від пожеж використали 82,8 млн. грн., з яких лише 14 млн. – бюджетні кошти. «Роботу в цьому напрямку ми продовжуємо», – зауважив Олександр Ковальчук.