19.06.2015

Міноборони відкриває конкурс для забудовників на закупівлю готового житла для військовослужбовців. До участі у конкурсі запрошуються будівельні компанії та організації, які фінансують будівництво. Прийом заявок триватиме до 30 червня цього року. Про це під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України повідомив заступник Міністра оборони Юрій Гусєв.

«У рамках цієї процедури ми готові придбати житло на суму близько 110 мільйонів гривень», – зазначив Юрій Гусєв.

Також він поінформував, що встановлена гранична вартість квадратного метру житла, за яку оборонне відомство буде купувати квартири: 8 тисяч 200 гривень, а для Києва – 16 тисяч 740 гривень за квадратний метр.

Загалом цього року Міноборонипридбаєта побудує близько 3 тисяч квартир. Житло для військовослужбовців Збройних Сил України планують отримати за виділені Урядом кошти шляхом власного будівництва, реконструкції будівель під житло, придбання житла на умовах пайової участі, на вторинному ринку та за рахунок небюджетних (інвестиційних) коштів.

«З часу затвердження Комплексної програми забезпечення житлом військовослужбовців та членів їх сімей вперше Міністерству оборони України Держбюджетом виділені видатки на будівництво та придбання житла, що відповідають показникам, – наголосив заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв. – Це 1 мільярд 140,5 мільйонів гривень».

У свою чергурадник Міністра оборони Ігор Мельникповідомив, щоу рамках реформи в Міністерстві оборони України розроблена програма забезпечення житлом військовослужбовців, зокрема, розробляється механізм пільгового компенсаційного кредитування.

Він також розповів, як діятиме реформа, яка спрямована, перш за все, на те, щоб військовослужбовець протягом часу служби у війську міг на пільгових умовах виплатити кредит за квартиру, яку сам обере.

Планується, що така програма стартує вже з 1 січня 2016 року.

Також радник Міністра розповів, що наразі черга в Міноборони на отримання житла перевищує 41 тисячу. У результаті реформи будуть переглянуті механізми виділення службового та постійного житла військовослужбовцям. А також він наголосив, що перевагою на отримання квартири буде участь в антитерористичній операції.