19.06.2015

Сьогодні Міністерство соціальної політики та Представництво Данської ради у справах біженців в Україні підписали Меморандум про співробітництво. Свої підписи під документом поставили перший заступник Міністра соціальної політики України Василь Шевченко та керівник Представництва Кріста Зонголовіч. Його мета - посилення співробітництва між Мінсоцполітики та Представництвом Данської ради у справах біженців в Україні для забезпечення належного соціального захисту незахищених верств населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб та осіб, постраждалих у результаті бойових дій або стихійних лих.

Зокрема, співробітництво здійснюватиметься у таких сферах: надання допомоги найбільш вразливим категоріям ВПО у Запорізькій, Донецькій та Дніпропетровській областях, а також інших областях; соціальна підтримка та захист сімей з дітьми; надання психо-соціальної допомоги (навчання вчителів та шкільних психологів щодо надання допомоги в надзвичайних ситуаціях, проведення тренінгів для дітей та їх батьків тощо); підтримка працевлаштування та розвиток програм по ранньому відновленню та покращенню добробуту ВПО; надання багатоцільових грантів для населення, постраждалого внаслідок конфлікту на Сході України; розроблення програм психологічної підтримки та посилення ролі громад.

Під час зустрічі Василь Шевченко висловив впевненість, що співпраця сторін з реалізації визначених завдань, матиме вагомий практичний результат.

«Ми високо цінуємо готовність міжнародних інституцій і, зокрема Данської ради у справах біженців, допомогти Україні у розв’язанні гострих проблем вимушених переселенців, яких у нас нині взято на облік понад 1 мільйон 300 тисяч. Населення, на жаль, несе головні втрати внаслідок бойових дій на Сході. Погіршується стан здоров'я та матеріальне становище людей, страждають цілі сім’ї, люди похилого віку, діти. Більшість з них шукають прихистку в інших регіонах. Наш обов’язок – забезпечити їм та усім постраждалим у цій складній політичній ситуації соціальний захист», - сказав перший заступник Міністра, зауваживши, що в Мінсоцполітики твердо переконані: спільні зусилля держави, зарубіжних партнерів, волонтерських та громадських організацій неодмінно змінять цю ситуацію на краще.

«З вдячністю відзначаю, що Данська рада у справах біженців в Україні здійснює наразі проект з надання допомоги внутрішньо переміщеним особам у трьох областях України, а саме - Дніпропетровській, Запорізькій (м. Бердянськ) і Донецькій, та працює у тісній співпраці з місцевими органами влади. Зокрема, вже організовано надання переселенцям продуктів харчування, грошової допомоги (грантів) на підтримку малого підприємництва, безкоштовної правової допомоги тощо. Крім того, реалізуються й проекти у сфері захисту прав дітей. Сподіваюся, що з підписанням Меморандуму про співпрацю наші спільні можливості у цій сфері будуть розширені, а ефективність нашої взаємодії ще більше підвищиться», - наголосив перший заступник Міністра соціальної політики.