19.06.2015

Уже рік Україна та весь демократичний світ єдиним голосом виступають проти незаконного утримання Російською Федерацією громадянки України Надії Савченко. Об’єднати зусилля нас змусили свавілля та беззаконня, яке чинить Росія, безпідставно звинувачуючи українку та використовуючи її як політичного заручника у своїй агресії проти України.

Рішучість та мужність, з якими Надія Савченко зустрічає всі випробування на своєму життєвому шляху, не можуть не викликати захоплення. За цей рік її ім’я стало символом незламності людського духу, патріотизму та протидії російській агресії.

Всі ми ні на мить не припиняли боротися за свободу для Надії. Було направлено понад 30 дипломатичних нот до російської сторони із вимогою звільнити громадянку та народного депутата України, зроблено 18 офіційних заяв і коментарів Міністерства, сотні звернень до керівників інших іноземних держав та міжнародних організацій. Справа Надії Савченко стала предметом обговорення у всіх зовнішніх контактах і на всіх багатосторонніх майданчиках. Спільно з нашими партнерами ми працюємо над списком осіб, причетних до незаконного переслідування Надії та порушення її прав. Після його запровадження всі, хто своїми діями підтримує беззаконня щодо Надії, не зможуть почувати себе вільно у жодному куточку світу.

Важливо, що Україну у боротьбі за свободу Надії Савченко та торжество Закону підтримують усі ключові іноземні держави та авторитетні міжнародні організації. Світова спільнота одноголосно засуджує триваюче свавілля та беззаконня з боку Російської Федерації. Заклики звільнити Надію безліч разів лунали з трибун ООН, ОБСЄ, Ради Європи та Європарламенту.

Російська Федерація повинна звільнити Надію Савченко. Продовження її утримання під будь-якими вигаданими приводами неприпустиме, підлягає засудженню з боку міжнародної спільноти та нестиме адекватні наслідки для Росії. МЗС України не припинить своєї роботи зі звільнення Надії до тих пір, поки вона не повернеться на рідну землю.