20.06.2015

Державна санітарно-епідемічна служба України звернулася до своїх головних управлінь у регіонах, на водному, залізничному та повітряному транспорті із пропозиціями щодо запобігання поширенню захворювань, спричинених БВРС-КоВ, на території нашої країни.

Згідно доручення, буде поінформувано екіпажі літаків та працівників аеропортів про епідемічну ситуацію з БВРС-КоВ у світі. Саме вони мають бути на сторожі і виявляти хворих серед пасажирів, які прямують із країн Близького Сходу. Після прибуття бортів до України члени екіпажів літаків мають оперативно повідомити співробітників санітарно-карантинних пунктів та медичних служб аеропортів про виявлення людей із симптомами гострої респіраторної інфекції.

Крім того, варто поінформувати туристичні фірми та інші організації, що направляють туристів і фахівців до країн Близького Сходу, про епідемічну ситуацію щодо БВРС-КоВ у цих країнах.

За даними Європейського центру з контролю та профілактики захворювань, циркуляція збудника інфекції обмежується Аравійським півостровом. Більшість випадків зареєстровано в країнах Близького Сходу (Саудівській Аравії, Омані, Катарі, Ірані, Йорданії, Кувейті, Об’єднаних Арабських Еміратах, Йємені). Поширення набула недуга і у Південній Кореї.

В інших країнах, за межами регіону Близького Сходу, в т.ч. в США, Європі (Австрії, Німеччині, Франції, Греції, Італії, Нідерландах, Туреччині, Сполученому Королівстві), відмічались лише поодинокі завізні випадки хвороби. Встановлено, що всі пацієнти відвідували Близький Схід, де сталося можливе зараження, а потім виїхали за межі цього регіону.

Попри реєстрацію захворювань, спричинених БВРС-КоВ, вже у 23 країнах, Всесвітня організація охорони здоров’я оцінює зазначену ситуацію як таку, що має серйозний вплив на здоров'я людини, набуває міжнародного значення, але не перешкоджає міжнародним поїздкам або торгівлі. Разом з тим, ВООЗ відзначає, що особливості механізму передачі інфекції остаточно не вивченні, що не виключає інфікування людей при знаходженні в епідеміологічно-неблагополучних країнах.

Нагадаємо, що з вересня 2012 року ВООЗ поінформована про 1 218 лабораторно підтверджених випадків інфікування БВРС-КоВ у світі, з яких 449 випадків закінчилися летально.

З детальнішою інформацією про Коронавірус Близькосхідного респіраторного синдрому можна ознайомитись на сайті Держсанепідслужби України.