22.06.2015

У суботу, 20 червня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк провів зустріч із  Сенатором США, членом Комітету з питань збройних сил Джоном Маккейном.

Глава Уряду України нагадав про вчорашні висловлювання президента Росії Володимира Путіна стосовно України і війни, розгорнутої проти нашої держави: «Путін – агресор. І Росія має заплатити ціну за незаконну анексію Криму та вторгнення в Донецьк і Луганськ. Росія повинна діяти як країна-постійний член Ради безпеки ООН, не порушувати міжнародне право і не ставити під загрозу увесь світ».

«Ми різні народи і різні держави», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк наголосив, що США -  «міжнародний лідер у боротьбі за незалежність України»: «Ми дуже цінуємо це і  покладаємося на вашу підтримку».

Під час зустрічі було обговорено нещодавно ухвалений Сенатом США закон щодо надання Україні зброї.

Сенатор Маккейн підкреслив, що це рішення було ухвалено без жодних дебатів, і його підтримали представники обох партій: «Жоден конгресмен не заперечив проти закону про надання зброї».

Арсеній Яценюк та Джон Маккейн обговорили також питання співпраці України та США в енергетичному секторі.

Глава Уряду України нагадав, що минулого року Кабінет Міністрів розпочав реформу в українському енергетичному секторі. Він висловив вдячність іноземним партнерам за підтримку в тому, «щоб зробити Україну більш енергоефективною та більш енергетично незалежною».

«Із одного боку, Уряд працює над тим, аби виробити ефективну енергетичну політику та наблизити тарифи до ринкових, з іншого – нам необхідно забезпечити субсидіями тих, хто цього потребує», - наголосив Арсеній Яценюк.