22.06.2015

Третій день поспіль на виконання доручення Міністра Павла Розенка у Донецькій області працює робоча група Міністерства соціальної політики на чолі із заступником Міністра Валерієм Ярошенком.

Головне завдання групи – напрацювання спільно з обласною держадміністрацією «дорожньої карти» вирішення питань своєчасної виплати зарплат, пенсій, соціальних допомог, забезпечення гуманітарних потреб мешканців Донеччини та соціального захисту тимчасово переміщених осіб.

Ознайомившись із особливостями роботи органів соціального захисту населення в наближеному до зони бойових дій регіоні, в ході брифінгу для ЗМІ у Краматорську Ярошенко наголосив: «Співробітники, які залишили своє житло і переїхали сюди з Донецька, щоб організувати роботу соціальних служб, - це справжні професіонали, патріоти України».

Зокрема, Валерій Ярошенко відзначив велику кількість пенсіонерів-переселенців, що їх приймають фахівці у Краматорському відділенні Пенсійного фонду.

Заступник Міністра позитивно відгукнувся про умови, створені для проживання людей з обмеженими фізичними можливостями на кількох поверхах Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів.

Разом з тим, Валерій Ярошенко розкритикував незавершеність робіт з пристосування приміщення під потреби соціально незахищених осіб. Проінспектувавши роботу Краматорського міського Центру зайнятості, Ярошенко нагадав про програми соціальної допомоги для безробітних і вимушено переміщених осіб. «Ми розширюємо Програму надання ваучерів, у рамках якої людина, котра не змогла працевлаштуватися за своєю спеціальністю, може за державний кошт отримати іншу професію. Щодо підприємців, які взяли на роботу безробітного чи переселенця із зони АТО, то впродовж півроку їм буде виплачуватися компенсація в розмірі середньої заробітної плати», - поінформував Ярошенко.

Також він зупинився на впровадженні нової спрощеної програми оформлення житлових субсидій, своєчасності виплат державних допомог і пенсій, зокрема допомоги переселенцям.